Kumsala doğru

Gözün görebildiği her yer, ya kum ya da su. Güneş tam tepede, yakıp kavuruyor ortalığı. Dalgalar bütün köpüklerini kumların üzerine boşaltıyor. Uzunca bir kumsal uzunca bir deniz.

Denizden, çok içinden bir dalga belirdi. Güçlü ama yalnız dalga, bütün hızıyla kumsala doğru ilerledi. Kumsal, tepesiz, çöpsüz ve sarı rengiyle kusursuzdu. Güçlü yalnız dalga gürültüyle patladı kumsal üzerinde. İlerledi kumsal üzerinde ve durup geri döndü denize sessizce. Dönerken de kumu beraberinde götürdü. Kavrulan kumsal üzerinde güçlü yalnız dalganın izi kaldı geride. Islanmış kumlar toplandılar bir araya ve bir kabarıklık oluşturdular. Güneş kuruttu onları. Kabarıklık şekilden şekle girdi ve sonunda hayat buldu kusursuz kumsalın içinde. Kabarık kumların içinden bir adam çıktı ağırdan ağırdan.  Çırılçıplak kumsalın üstünde çırılçıplak bir adam.

Güneş doğdu, battı. Günlerce dolaştı adam kumların üstünde. Sonra bir gün bir hayal kurdu. Hayaliyle o güçlü ama yalnız dalga belirdi yine. Kendini tekrar ederek çekildi denizine. Tekrar etti ıslak kumlar. Tekrar etti güneş kavurmaya kumları. Tekrar etmeyen tek şey adam ve adama dair olanlardı.

Adam yaklaştı kabarık kumlara. Önce elleriyle dokundu ona. Sonra onu yoğurmaya başladı. Kurumak üzere olan kumlar bir şekil almıştı. Adam sıkılıp bıraktı oyunu ve asli görevi olan kumsalı dolaşmaya devam etti. Güneş kavurdu nemli kumları, kumlar kurudu hayat buldu. Kabarık kumların içinden bir kadın çıktı ağır ağır. Çırılçıplak kumsalın üstünde çırılçıplak bir kadın.

Adam bırakıp asli görevini, geldi kadının yanına. Şaşkın bakışlarla dokundu ona. Kadın da adam kadar şaşkın dokundu adama. Sonra el ele tutuştular. Beraber dolaşmaya başladılar kumsalı.

Kumsal kusursuz, deniz durgun, güneş kavuruyor, kadın ve adam dolaşıyordu kumsalda. Güneş doğuyor ve batıyor, günler geçiyordu. Sıkıldı kadın ve adam dolaşmaktan kumsalda. Denizi merak etmeye başladılar. Su ile hiç buluşmamıştı bedenleri. Durdular, birbirlerine baktılar ve denize doğru yürümeye başladılar. Önce ayakları değdi suya, onlar eridi. Sonra vücutları yavaş yavaş erimeye başladı ayaktan başa doğru. El ele tutuşmuş kadın ve adam, denizin kumsalla buluştuğu yerde tamamen eridiler. Küçük dalgalar yarattılar kumsala doğru. Ve dalgalar bütün köpüklerini boşalıyordu kumsala doğru.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s