Buluşma

Bazı insanlarda böyledir. Her zaman kravatlı, takım elbiseli, bakımlı ve centilmendirler. Severken incinir, sevilirken incinirler.

Adamımız da bu centilmenlerden biriydi. Buluşmalarına çok önem verir, yerinde zamanında bulunurdu. Giyinir kuşanır ve

çıkardı sokaklara. Eli boş gitmezdi randevulara. Vermekten çok hoşlanırdı, almaktan ziyade.

O gün bir buluşması vardı yine. Dostlarını asla unutmazdı. Her zaman ki gibi yine giyinip kuşanmıştı. Temiz, beyaz gömleği, ütülü takım elbisesi ve kravatıyla vaktinden önce hazır olmuştu. Çıkmadan önce dolabından da bir paket alıp öyle çıkmıştı sokağa. Sessiz sokakları aşıp bir parka girdi. Yeşile boğulmuş bir parktı. Ağaçların arasına yer yer döşenmiş banklardan birinin üzerine oturdu. Elindeki paketi de bankın kenarına bıraktı. Beklemeye koyuldu. Düşünüyor ve bekliyordu, ama bir türlü beklenen gelmiyordu. İçinden de geçiriyordu. “Hiç bu kadar bekletmemişti. Ya gelmezse… Yok canım muhakkak gelir. Gelmezlik etmez. Hem sever o beni.” Zaman ilerliyor, zaman ilerledikçe endişesi ve sıkıntısı artıyordu.

Önce kravatını gevşetti. Ardından gömleğinin yaka düğmesini çözdü. Yüzü terlemeye başladı. Aklına kötü kötü şeyler geliyordu. Boğulacak gibiydi.

Gerçekten de dostlarına ve dostluklarına çok önem verir, onlar için elinden geleni esirgemezdi. Bir keresinde bir dostuna yardım ederken, eli yaralanmış ve yara mikrop kapmış, bu yüzden bir hafta yatmak zorunda kalmıştı. Komşuları onun bu tavırlarını anlamaz ve davranışlarını gereksiz bulurlardı. Konu komşunun ağzına sakız olmuştu.

Bir elini göğsüne koydu. Diğer eli ise boğazına gitti. Nefes alamıyordu. Kalp krizi geçiriyordu. Başı dönüyordu, oturacak enerjisi kalmamıştı. Aklı doluydu endişelerle. Bir anda soluğu kesildi. Kızarmış halde, yüzünde boncuk boncuk soğuk terle, zoraki bir nefesle bir iki kelime çıktı ağzından; “Zehirlediler onu…”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s