Asansör

Yüksekçe bir binanın içine girmiş. Kapısı şatafatlı, gösterişli bir hol ve yaldızlı işlemeli bir asansör. Tek başına holden geçip, asansörün çağırma düğmesine bastı. “Ding”. Asansörün kapısı açıldı. İçeriye girdi, yalnızdı. Önünde bir sürü ışıklı numaranın bulunduğu panodan rastgele bir numaraya bastı. Kapı kapandı,  asansör yükselmeye başladı.

4 metre kare asansör, minnacık bir oda.

Asansör  ..nci kata ulaştığında “Ding” sesi ile kapısı açıldı.Geriye doğru iki adım attı. Kalabalık bir grup girdi içeri. Eğleniyorlardı kadınlı erkekli. Şen şakrak kahkahalar şakalaşmalar. Yüzünde bir tebessüm belirdi, eğleniyorlardı, eğlendi. Kapı kapandı ve yükselmeye devam etti asansör. Cıvıl cıvıl katları çıkmaya başladılar. Yükseliyordu asansör, ışıklı kat göstergeleri birer birer yanıp sönüyordu. “Ding” sesi ve bir kez daha kapı açıldı. Bir kadın girdi içeri. Güzeldi, uzun saçları vardı. Bakımlı, alımlıydı kadın. Pırıl pırıl gözleri onu seçmişti. Şen şakrak gurubun içinden sıyrıldı ve yanına ilişti. Çıplak kolları çıplak kollarına değdi. Ağız birliği etmişler gibi aynı anda ne muhteşem diye düşündüler. Beraber güldüler, eğlendiler. Bir kat bir kat daha ve yine “Ding” ve yine kapı açıldı. Eğlenen grup asansörden çıktı. Kadınla beraber asansördeydi. Yalnızdılar. Kadına dokundu, saçlarını sevdi elleriyle. Kadını öptü yanım sönen numaraların arasından yanından yöresinden. Kokladı, kokladı, kulağına fısıldadı sevgisini. Katlar bir bir altında kalıyordu.

Işıl ışıl bir pano, kat ve kat.

Bir “ding” daha kapı açıldı. Kadın ben gidiyorum dedi ve  çıktı ardına bile bakmadan. Şaşırdı, yalnız kalmıştı. Sessizlik oldu ve “ding”…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s